Murat Boz’un yeni filmi çıkmadan tepki aldı

Murat Boz’un vizyona girecek ‘Dönerse Senindir’ filminde mini etek giymiş hemşirelerin rol alması sağlık camiasında büyük tepkiye yol açtı.  “Böyle bir sanatı kabul etmiyoruz” dediler.

Murat Boz’un son filmi ‘Dönerse Senindir’in kamera arkası görüntüleri yayınlandı. Filmde mini etekli hemşirelerin olduğu sahneler, sağlık çalışanlarının tepkisine yol açtı. Sağlık camiasından Özgür Yıldırım, kutsal olan bir mesleğe yapılan davranışın saygısızlık olduğunu ve böyle bir durumun kabul edilemeyeceğini söyledi. “Herkesi ve her kesimi haddini bilmeye davet ediyorum. Sanatın bu olmadığı ve sanatçılığa da yakışmayan bu hadsizliği de kabul etmeyeceğiz. Bu zamana kadar vicdanla merhametle yapılan hemşirelik mesleği sanatın da sanatçıların da oyuncağı değildir. Böyle sanatı da kabul etmiyoruz” dedi.

GÖRÜNTÜLER KALDIRILMALI

Yıldırım, sağlık çalışanları olarak bu görüntülerden dolayı özür beklediklerini ve görüntülerin kaldırılmasını istediklerini dile getirdi. Hemşirelik mesleğinin kutsal olduğu ve  hemşirelerin cinsel obje olmadığını sert bir şekilde dile getirdi. “Herkes haddini bilsin” diye konuştu.

Özdemir de tepki gösterdi

Sağlık camiasından Ekrem Özdemir de tepki gösterdi. Özdemir bu tür reklam, klip ve senaryolar kutsal hemşirelik mesleğinin onurunu zedelediğini, hemşireleri bu tür senaryolarda küçük düşürmenin halkın gözünde de imajını zedelediğini söyledi. “Medyada yıllardır süregelen reklamlarda, klip ve dizilerde hemşireler fantazi objesi olarak kullanılıyor ve bu objeler mesleğin imajını zedeliyor hemşireliğin saygınlığını düşüren bu tür olayları şiddetle kınıyorum. Yakında yayına girecek olan Dönerse Senindir filmindeki hemşire sahnelerin kaldırılmasını talep ediyoruz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*