Kosova Türkiye Dünya Kupası Elemesi Arnavutluk’ta Oynanacak

2018 yılında yapılacak Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Maçlarında Türkiye Kosova ile karşılaşacak. Normalde Kosova’nın kendi ülkesinde olması gereken maç Arnavutluk’ta yapılacak.

A Milli futbol takımımız ile I grubunda bulunan rakbi Kosova maçı Arnavutluk’ta yapılacak. Normalde kendi evinde oynanması gereken Kosova maçı UEFA kriterlerine uyan bir stada sahip olmadıkları gerekçesiyle, Kosova’ya en yakın ülke olan Arnavutluk’ta yapılacak.

Kosova Türkiye maçı 11 Haziran Pazar günü Türkiye saati ile 21.45’te yapılaması kararı verildi. Arnavutluk’un ev sahibi olacağı ve Kosova’nın da ağırlayacağı Dünya Kupası Avrupa Elemeleri karşılaşması Loro Boriçi Stadı’nda oynanacak.

2018 Dünya Kupası Rusya Federasyonu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek. Bu yıl elemeleri tamamlanacak olan Dünya Kupası’nın bir sonraki yıl maçları oynanacak.

Bilindiği üzere FIFA Dünya Kupası için yeni bir karar almıştı ve Dünya Kupası artık 48 takımla yapılacaktı. Fakat alınan bu kararın 2022 Dünya Kupası için geçerli olduğu açıklandı. Yani Rusya’da yapılacak olan Dünya Kupası’nda 32 takımla devam edilecek. Bir sonraki Dünya Kupası’nın olacağı yer olan Katar’da ise 48 takım mücadele edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*