Ahmet Necdet Sezer Hayır Kampanyası Yürütecek

Eski Cumhurbaşkanı olan Ahmet Necdet Sezer hayır kampanyası için sahalara ineceği ve bu konuda farklı çalışmalar yapacağı açıklandı.

10.Cumhurbaşkanı ve Bülent Ecevit’in Başbakanlığı döneminde cumhurbaşkanı olan Ahmet Necdet Sezer hayır konusunda kendisinin de kampanya yürüteceği ve bu kapsamda elinden geleni yapacağını söylediği iddia edildi.

Eski Cumhurbaşkanısiyasetçilerden, akademisyenlerden, sanatçılardan ve sivil toplum kuruluşlarından birçok kişiyi arayarak yemek organizasyonlarına davet ettiği, bu şekilde herkese konuşmalar yaparak hayır kampanyası yürüteceği söylendi.

Eski Cumhurbaşkanı, şimdiki Cumhurbaşkanı Erdoğan için ise “bu adamdan kurtulmak için elimizden geleni yapmamız lazım” şeklinde bir açıklama da yaptığı iddialar arasında.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan da evet propogandası yapmak için sahaya inecek. Başbakan Binali Yıldırım da 25 Şubat tarihinde Ankara’dan startı verecek ve propoganda konuşmalarına başlayacak.

Kılıçdaroğu ve Devlet Bahçeli’nin propoganda konuşmalarına nereden ve ne zaman başlayacağı henüz netlik kazanmadı. Bu referandum döneminde Bahçeli’nin işi çok zor gözüküyor. Çünkü referandumda araştırma şirketlerine göre evet diyenlerle hayır diyenlerin oyu neredeyse eşit seviyede.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*